facebookG+youtube
 
 

O nás

Společnost IMPORTER s.r.o. se zabývá dovozem a distribucí zemědělské a komunální techniky. Působí jako výhradní dovozce zemědělské techniky značky Kidd Farm Machinery pro Českou a Slovenskou Republiku. Z oblasti komunální techniky se věnuje dovozu a distribuci sekaček s nulovým poloměrem otáčení Bad Boy. Zabývá se též distribucí traktorů značky Branson, které prostřednictvím své prodejní sítě dodává též na Slovensko. V neposlední řadě k sortimentu firmy IMPORTER patří dálkově ovládané pásové sekačky značek Green Climber a LYNEX.

Kidd Farm Machinery

Britská společnost Kidd Farm Machinery Ltd. se zabývá výrobou zemědělské techniky již od roku 1958. Po více než půl století produkuje a dodává kvalitní zemědělské technologie. Od poloviny osmdesátých let je základním kamenem jejího sortimentu neustále vylepšovaná modelová řada rozdružovačů a zastýlacích vozů. Tyto zastýlací vozy byly na přelomu století prodávány též pod obchodními značkami Kverneland a Taarup, neboť společnost Kidd Farm Machinery byla tou dobou součástí koncernu Kverneland. Od osamostatnění vyrábí stroje opět pod značkou Kidd.

Součástí sortimentu značky Kidd jsou korbové i bubnové univerzální rozdružovače sena a slámy. Pro obě dvě základní produktové řady jsou nabízeny též modely s integrovaným šrotovacím zařízením. Tyto multifunkční šrotovníky nalézají uplatnění v celé řadě zemědělských a speciálních aplikací. Slouží jako zastýlače pro dobytek, kde najdou uplatnění i při přípravě řezanky na krmení. Díky kompaktním rozměrům jsou vhodné k zastýlání ve stájích, vysoká vzdálenost výhozu zaručuje, že se neztratí i při nastýlání volných ploch. Speciální nízké výfukové komíny umožňují též podestýlání v nízkých chlévech.

Bubnové modely rozdružovačů nacházejí uplatnění především pro svoji všestrannost. Krom zastýlání a šrotování je lze použít i pro mulčování jahod, zafoukávání cukrové řepy a po montáži 20 metrů dlouhé plastové hadice lze distribuovat řezanku i do nízkých hal pro chov drůbeže. Bubnové modely je možné použít i stacionárně, například u peletovacích linek.

Ze širokého sortimentu výrobků značky Kidd na našem trhu nachází uplatnění též plošné mulčovače se sklopnými křídly. Ty si získávají sympatie především díky nízkým nárokům na výkon nosiče. Výrobní řadu produktů Kidd uzavírají profesionální zatloukače kůlů. Dvě modelové řady s odlišným způsobem upnutí kůlu a širokou nabídkou možných nastavení a výbavy uspokojí uživatele s téměř libovolnými nároky.

Traktory Branson

Traktory Branson nabízí v šesti modelových řadách širokou paletu malotraktorů a kompaktních traktorů, které jsou přímo předurčeny pro využití v komunální sféře na farmách a v drobných hospodářstvích. Modelové řady obsahují traktory o výkonech 21 až 74 koní s mechanickými převodovkami i hydropojezdy. Traktory Branson se krom kompaktních rozměrů vyznačují především naprosto excelentní manévrovací schopností a jedním z nejlepších poloměrů otáčení na trhu.

Výrobcem traktorů Branson je jihokorejská společnost Kukje Machinery. Kukje Machinery disponuje vlastními technologiemi, vývojovým centrem a motorárnou, která produkuje moderní naftové motory dříve distribuované pod značkou Cummins. Mimo tuto spolupráci kooperuje Kukje Machinery se světovými giganty jako John Deere a Yanmar.

Traktory Branson se již výrazně prosadily v USA a Kanadě, kde vznikly dvě montážní linky pro distribuci traktorů na tyto trhy.  V Evropě jsou díky skvělému poměru ceny a kvality známé zákazníkům v Irsku, Velké Británii, Francii, Německu, Portugalsku a Španělsku.

Profesionální travní sekačky s nulovým poloměrem otáčení Bad Boy

Bad Boy Mowers  je americký výrobce profesionálních sekaček s nulovým poloměrem otáčení a užitkových vozidel s benzínovým a elektrickým pohonem.

Společnost Bad Boy byla založena v roce 1998 ve městě Diaz (Arkansas – USA) pány Philem Pulleym a Robertem Fosterem, kteří jsou jejími majoritními vlastníky až do dnešních dnů. Zásadním krokem v historii značky bylo přestěhování provozu do města Batesville (Arkansas – USA), kde společnost Bad Boy působí až do dnešních dnů.

Díky výtečnému zázemí, používání moderních technologií a kvalitě zpracování můžou výrobci sekaček Bad Boy hrdě tvrdit, že právě jejich stroje přináší v dnešních dobách zákazníkovi vždy jen osvědčenou kvalitu.

V Bad Boy jsme rádi, že fanoušky našich strojů jsou i skutečné legendy mezi slavnými herci, hudebníky a sportovci, mezi něž patří například Willie Nielsen, Merle Haggard, Goerge Jones, Zac Brown, skupina Rascal Flatts, Owen Wilson, Woody Harleson, Jessica Simpson…